Akkoord bereikt Cao Jeugdzorg 2026-2027

Vakbonden FNV Zorg en Welzijn, CNV en FBZ hebben aan Jeugdzorg Nederland laten weten dat zij het bod van de werkgevers voor de nieuwe Cao Jeugdzorg voor 2026 en 2027 accepteren. Met deze stap is een nieuw cao-akkoord bereikt. Jeugdzorg Nederland is blij dat het onderhandelingsproces hiermee succesvol kan worden afgerond. “Met het bod dat wij op 23 februari bij de vakbonden hebben neergelegd, doen wij recht aan de waardering voor onze werknemers én houden we rekening met de ruimte die werkgevers hebben. We zijn blij dat de leden van de vakbonden met dit voorstel hebben ingestemd.” aldus Jeroen Regtuijt, bestuurslid bij Jeugdzorg Nederland en onderhandelaar namens de werkgevers. 

Belangrijkste afspraken

De salarissen stijgen in totaal met 7,1%. Dit betekent een stijging met terugwerkende kracht per 1 januari met 3,7% en per 1 januari 2027 met 3,4%. Daarnaast hebben we een akkoord bereikt op een aantal kwalitatieve afspraken zoals een ruimere toepassing van meerwerk en overwerk, een verhoogd budget voor opleidingen en verhoging van de stagevergoeding.
Ook is afgesproken om een aantal inhoudelijke onderdelen van de cao met elkaar nog verder uit te werken zoals overwerk en het instellen van een nalevingscommissie.
De nieuwe cao gaat met terugwerkende kracht in vanaf 1 januari 2026 en loopt tot en met 31 december 2027.

Stabiliteit en toekomstbestendigheid

“Een nieuwe cao zorgt voor stabiliteit en toekomstbestendigheid in de jeugdzorg. Daar profiteren zowel werknemers als werkgevers van” zegt Regtuijt. “we willen ervoor blijven zorgen dat de jeugdzorg een gezonde, veilige en fijne plek is om te werken.”


Deel deze pagina: